გაკვეთილის მთავარი თემა
|
The verb "to be"
|
მასწავლებლის სახელი და გვარი
|
მარი ხითარიშვილი
|
სწავლებლის საფეხური
|
საბაზო. მე-6 კლ.
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
5 მოსწავლე
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
The present continuous- ის ფორმის გაცნობა. დაკვირვების ანალიზის გაკეთება
|
წინასწარი ცოდნა
|
პირის ნაცვალსახელები, მარტივი წინდებულებები, რიცხვი
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
იხილეთ შეფასების ცხრილი
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
წიგნი, დაფა, ცარცი, რვეული კალამი
|
გაკვეთილის მსვლელობა / საკლასო მენეჯმენტი
|
დრო 45 წთ. ორგანიზაციულ საკითხები 2 წთ. შევდივარ
კლასში ვესალმები და ვიძახებ სიას.
დაფაზე ვწერ გაკვეთილის თემას და ვსვავ კლასში შეკითხვას
ცოდნის რეალიზების მიზნით. გავლილი მასალის
გამოკითხვა და საშინაო დავალების შემოწმება 20 წუთი
ახალი სიტყვების გამოკითხვა 3 წუთი
ვიწყებთ ახალი გაკეთილის პრეზენტაციას. წინადადება
რომლის მოქმედება ხდება ახლა, საუბრის მომენტში იწარმოება to be აწმყო
ფორმებისაგან და მთავარი ზმნის ing-იანი ფორმისაგან. მოვიყვან
მაგალითები: i
am doing my homework. He is watching TV. ....... ვისწავლეთ
სიტყვა სიგნალები: now,
at the moment. მოსწავლეები ადგენენ მაგალითებს
ამ სიტყვების გამოყენებით. დაეთმობა 5 წუთი.
ამოვირჩევთ რომელიმე ზმნას და ვაუღლებ თხრობით პირში
დაფაზე შემდეგ ვუხსნი ბავშვებს როგორ უნდა
ვაწარმოოთ კითხვით და უარყოფითი ფორმები: დამხმარე ზმნები am, is, are. კითხვით ფორმის დროს გადადის თავში ხოლო უარყოფითი
ფორმის დროს ემატენა not
ნაწილაკი. დაეთმობა 5 წუთი
შემდეგ მივცემ
სხვა ზმნას რომელსაც ბავშვები დამოუკიდებლად აუღლებენ რვეულებში 4წუთი
ამ დავალების შემოწმება 2 წუთი
ვაძლევ წიგნიდან და სამუშაო რვეულიდან შესაბამის სავარჯიშოებს
საშინაო დავალებად ასევე ტექსტს გადასათარგმნად. დაეთმობა 2 წუთი
მოკლედ ვაჯამებ გაკვეთილს და ვსვამ კითხვებს ახალი
ცოდნის გაღრმავებისათვის.
როგორ მოქმედებას გამოხატავს the present continuous
tense?
როგორ უნდა ვაწარმოოთ კითხვითი და უარყოფითი ფორმები?დაეთმობა
2 წუთი.
|
|
|
Sunday, December 15, 2013
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment